LIST OF SABAH'S KING SCOUT
Senarai Pemegang Lencana Pengakap Raja

Below are list of Sabah's King Scouts since 1954. However, record shows that the first holder of King Scout Badge in Sabah or North Borneo then was by Scout Kong Su En of Sandakan St. Michaels in 1927.
Di bawah adalah senarai pemegang Lencana Pengakap Raja sejak 1954. Walau bagaimapun, rekod menunjukkan pemegang lencana Pengakap Raja yang pertama di Sabah atau Borneo Utara ketika itu dipegang oleh Pengakap Kong Su En dari Sandakan, St. Michael pada tahun 1927.
 
 
QUEEN SCOUTS BADGE HOLDER (Before Independence)
Pemegang Lencana Queen Scout (Sebelum Kemerdekaan)
 
 
Year (Tahun)
Name (Nama) 
Scout Group (Kumpulan Pengakap)
1954 James Yapp 1st Jesselton
1957 Thong Ho Yen 1st Jesselton
1958 Alexender Chu Cheang Ping 
Shen Wah Cheong
1st Jesselton 
1st Jesselton
1960 Mohd. Noor bin Mansoor 
Micheal E. L. John 
Jonathan Robert 
Patrick Braganza
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton
1962 Wong Ing Heong 
Yong Fook Shing 
John Chong 
Andrew Tan (Andrew J. Tuining)
8th Jesselton 
8th Jesselton 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton
1963 George Chu Cheong Shing 
Chin Chee Thau 
Wong Chee Heong 
Henry Chin Kun Fun 
Philip Palencia
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Labuan 
1st Labuan
1964 Stephen Leong Wai Leng 
Chang Yit Ming 
Peter Lee Yun Suing 
Stephen Tong Ming Kong 
James Chu 
Chin Fui Chung 
Leong Khee Cheang
1st Labuan 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton
 
KING SCOUT BADGE HOLDER (After Independence)
Pemegang Lencana Pengakap Raja (Selepas Kemerdekaan)
 
Year
(Tahun) 
Name
(Nama) 
Scout Group 
(Kumpulan Pengakap) 
1965
David Kong

Chung Hon Cheong 
Charles Chu 
Sy Chung Ping 
Micheal Cahu Fook Tshung 
David Ho 
Wong Len Kee 
Chin Chi Kiong 
Jeyan Marimuthu 
Peter Ha 
Hashim Hj. Kassim
8th Jesselton 
8th Jesselton 
1st Jesselton 
3rd Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
 
1966 Christopher Kok 
Francis Mah 
Fabian Fung Wai Ping 
Awang Ibrahim B. Pg. Mohd. 
Chong Kah Kiat 
Lin Shan Hin 
Chee Phui Chang 
Edward Chan Chee Yin
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton 
7th Jesselton 
1st Jesselton 
7th Jesselton
1967 Koo Yin Kiang 
Ho Kin Choi 
Oh Choo Soo 
Amat Bin Yussof 
Ng Tsun Sin 
Philip Chin Saw Voon 
Mathias Chong 
Tsen Chan Kong 
Ng Tsu Keong
5th Jesselton 
3rd Jesselton 
8th Jesselton 
1st Labuan 
1st Labuan 
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
1st Jesselton 
1st Jesselton
1968 Chan Ming Kong 2nd Jesselton
1969 Peter Wong Hawen 
Yong Ken Ka 
Chu Tung Shie 
Ng Huan Song 
Hong Heng Chee 
James Chok Kam Phu
3rd Jesselton 
3rd Jesselton 
7th Jesselton 
1st Labuan 
1st Labuan 
2nd Tawau
1970 Ngo Nai Boo 
Ronald Samin 
Leong Wing Yau 
Chin Yee Lap 
Fu Ka On 
Luk Kwok Yin 
Wu Cheang Shin 
Yap Kok Ming 
Cheng Kok Ming 
Chan Poo Tong 
Chan Poo Kong 
Awang Zainie Suntim 
Yang Razlan Yang Rashidi 
Mohd. Yusof Datuk Kassim
7th Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
8th Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
8th Kota Kinanalu 
8th Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu
1971 Lawrence Ho 
Lim Yu Chu 
Peter Tseu Yun Fah 
Anthony Chong Yuk Kan 
(Now Anthony Linggian) 
Lawrence Leslie Cheng 
Tan Ek Piew 
Jikuat Kandok 
Marcus Mojigoh 
Hseng Hang Chee 
Ng Huan Yong 
Chong Chi Vun 
Ibrahim Datuk Kassim 
Cyril Saibul Supu 
Zahari Zinin 
Enmanerel Siur
1st Kota Kinabalu 
7th Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 

1st Kota Kinabalu 
6th Kota Kinabalu 
10th Kudat 
3rd Kota Kinabalu 
1st Labuan 
1st Labuan 
7th Kota Kinabalu 
10th Kota Kinabalu 
10th Kota Kinabalu 
10th Kota Kinabalu 
9th Kota Kota Kinabalu

1972 Micheal Chin Shau Tshung 
Chong Shui Vui
3rd Kota Kinabalu 
6th Kota Kinabalu`
1973 Ahmad Hj. Nawawi 
Chia Kee Vui 
John Noel Perkins 
Zainie Abdul Aucasa
10th Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu
1974 Tseu Khen Fong 
Andrew Lidaun 
Francis Chong Chi Chiang
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu
1976 Daniel Tan Jwee Peng 
Yahya Datuk Kassim 
Shariff Mustapha 
Saffudin A. Hamid
3rd Kota Kinabalu 
10th Kota Kinabalu 
10th Kota Kinabalu 
1st Labuan
1977 Ahmad Yusof 
Mohd. Alias Rahim 
Bala Kumar 
Abd. Latiff Mohd. 
Chua Thing Kuan 
Peter Cheng Chew Mu
1st Labuan 
1st Labuan 
3rd Kota Kinabalu 
1st Labuan 
2nd Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu
1978 Micheal Lee Kang Chu 
Mak Chee Hin 
Stephen Lee 
John Orolfo 
Johari Ajamain 
Jimmy Lee 
Micheal Lok Ye Cheng 
James Wu Poh Hong 
Chu Vui Keng 
Sonny@Voon Yuk Wai
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Linabalu 
13th Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu 
6th Kota Kinabalu 
6th Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu
1979 Nip Ming Hon 
Chou Cheng Ker 
Tsen Lip Kai 
Kam Fah Kenny 
Jumat Tunggal
12th Tawau 
18th Tawau 
2nd Kota Kinabalu 
2nd Kota Kinabalu 
1st Labuan
1980 Aaron Fong Kean 
Ram Singh 
Raj Kumar 
Pakhri Azad B. Hassan Zaki 
Fauzi B. Hj. Mohd. Ali 
Sim Boon Khing
18th Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
1st Labuan 
1st Labuan
1981 Masri Bin Majid 
Jarau @ Jirun Andrew 
Jiew Moo Khoo 
Wong Chiet Ming 
Lim Sin Chong
9th Keningau 
9th Keningau 
18th Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu
1982 Lee Leong Fah 
Tan Oi Kuwang 
Dominic Chai 
Chin Su Yin 
Lo Yun Shin 
Pauline Chung Mui Lin 
Sarinah Mohd. Zam Zam 
Jilus Motugil 
Quek Keng Chai 
Chin Vui Khen 
Chin Vui Khee 
John Watuna 
Chang Ket Leong 
David Kwok Yein Lip 
Noraidah Abdul Hamid
18th Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kniabalu 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
2nd Sandakan 
18th Tawau 
1st Labuan
1983 Amin Salleh 
Hasanuddin Badu 
Katchun Talip 
Ibrahim Diman 
Suffian Abd. Hamid 
Wee Lip Moi 
Yilat Vincent@Theresa 
Flora Wong 
Lorians Gindau 
Chang Chai Ann 
Lai Tsung Shung
Labuan 
Labuan 
Labuan 
Labuan 
Labuan 
18th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kniabalu 
9th Kota Kinabalu 
Tawau 
18th Kota Kinabalu
1984 Muridin Bin Iman 
Maru Gambidau 
Sulaiman Bin Ahli 
Wong Soo Vui 
Lim Luk Yong
Kota Kinabalu 
Kota Kinabalu 
Sandakan 
Tawau 
Tawau
1986 Yew Foo Chang@Hitler Yew 
Jane Wong Kon Ling 
Cristopher Bernard Maskilon 
Lampin Antikas 
Ronnie C. Jimulis 
Roslan Bin Mokti 
Salleh Bin Musa 
Yahya Bin Ali 
Zarinah Bte Mahamed 
Abdullah Harris 
Awang Akhbar Hj. Piut 
Sarnoh Bin. Loso 
Shariff Bin Mohammed 
Ngau Kim Sin 
Yee Kim Seng 
Soo Kong Ming
6th Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
9th Kota Kinabalu 
1st Sandakan 
1st Sandakan 
1st Sandakan 
1st Sandakan 
18th Tawau 
18th Tawau 
18th Tawau 
 
1987 Ruslan Bin ussim 
Chong Chek Tai 
Judy Stephen Mingkong 
Sylvester Jupilo 
Wong Tze Yeu 
Kolin Stanley Foo 
Lau Hing Keong 
Rosdin Robert 
Siow Loh Hung
2nd Kota Kinabalu 
18th Kota Kinabalu 
22nd Kota Kinabalu 
22nd Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
3rd Tawau 
3rd Tawau 
3rd Tawau 
3rd Tawau
1988 Harry Unai Limar 
Jude Ignatius 
D.H. Mil. Rahman Biok 
Joneh Tinggal@Johnny 
Gilbert Bertram Daim 
Chong Shu Chin 
Tamin Bin Ongki 
Zubaidah Bte Sidek 
Winnie Yong Set Set 
Bernard Lee 
Md. Rodzeley Bulka 
Abdul Aziz Bin Hassan@Syed 
Muhtar@Mokhtar Bin Alwi
1st Kota Kinabalu
1st Kota Kinabalu
1st Kota Kinabalu
1st Kota Kinabalu
1st Kota Kinabalu
1st Kota Kinabalu
8th Kota Kinabalu
8th Kota Kinabalu
8th Kota Kinabalu
3rd Tawau
3rd Tawau
3rd Tawau
3rd Tawau

 
 
1989 Pang Tet Tsung 
Liew Ken Yun 
Mohd. Zamri B. Nordin 
Jude Grace Marcellinus 
Ahmed Farouk Bin. Aripen 
Rogen Liew Boon The 
Yong Fong Kien 
Eddie Iskandar B. Md. Taib 
Rajin Tampi 
Tay Fang Ming 
Vun Chee Yu 
Jol Afandi B. Hamid 
Allan Mong 
Sufian B. Abdul Ghani 
Ng Boon Khong 
Ahmad Yussof Palmadi 
Rosli Bin Ismail 
Sham Bin Osman 
Zamzul Bin Rebbin 
Sabtu Bin Polian 
Chan Yu Chung 
Ng Pit Vui 
DK. Mastura Bt. Pg. Ismail 
Ahmed Tariq B. Aripen 
Zerry Nicholas Natin
Kota Kinabalu 
Kota Kinabalu 
Tawau 
Papar 
1st Kota Kinabalu 
Sandakan 
Tawau 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
Kota Kinabalu 
Kota Kinabalu 
Tawau 
Papar 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
Tawau 
Tawau 
1st Kota Kinabalu 
Papar 
1st Kota Kinabalu 
3rd Kota Kinabalu
1990 Amizah Shuhaipun 
Esnah Simpn 
Florence C. Ginibun 
Teo Guan Brik@Richard 
Boniface Huang 
Mohd. Hizrah Saidal 
Azrul B. Ahmad 
Dasli B. Awang Azir 
Dieh Pui Tect 
Kamarrudin Salleh 
Chong Yui Lap 
Mohd. Zaidi Asbat 
Fong Keen Lee @ Szu To 
Indra B. Sarigak 
Muhamad Yahya B. Siman 
1st Papar 
1st Papar 
1st Papar 
4th Papar 
1st Papar 
3rd Papar 
3rd Papar 
3rd Papar 
13th Tawau 
3rd Papar 
Sandakan 
Sandakan 
Sandakan 
Sandakan 
Ranau
1991 Jessy Fung @ Clarria Fung 
Adrian Liew Fen Soon 
Tai Khyun Yoong 
Jonathan F. Chung Khun Su 
Wong Yin Kong 
Stanley Chong Sin Siong 
Terence Baduk 
Ramli B. Istar Syaraini 
Fredeline Edmund 
Martinus Totok H. S.
13th Tawau 
13th Tawau 
13th Tawau 
18th Tawau 
3rd Tawau 
3rd Tawau 
46th Tawau 
46th Tawau 
46th Tawau 
46th Tawau
1996 Mohd. Airy Arin 
Zarina Mustapha 
Joana Ajadap 
Nourain Ag. Zainie 
Nouraini Ag. Zainie 
Edmund Tsen Kian Min 
Chua Teck Ong 
Wong Meng Shyong 
Tson Kian Siong 
Mazalan Awang 
Ozirhalim Johari 
Lo Wing Lam 
Supardi Eyong 
Yudin Bunga 
Darawisa Suhaili 
Mok Chee Hien 
Wong Jua Chuan 
Yap Wee Kiat
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
1st Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
8th Kota Kinabalu 
7th Kota Belut 
7th Kota Belut 
3rd Sandakan 
30th Kudat 
30th Kudat 
Kudat 
Tawau 
Tawau 
Tawau
 
Copyrights © 1997 by The Scouts Association of Malaysia Sabah Branch.
All Rights Reserved.